obrazek1 obrazek2 obrazek3

Protetika

Protetická ošetření dělíme na fixní a snímací. U fixního protetického ošetření zhotovujeme zubní korunky na jednotlivých zubech nebo jejich skupinách a můstky, kterými překlenujeme mezery po ztracených zubech. Pokud je dostatek vhodných a kvalitních pilířů (=zubů, o které se bude výsledná náhrada opírat), můžeme zhotovit u jednostranně nebo oboustranně zkrácených zubních oblouků můstky, které je možno prodloužit o dva i více zubů s použitím tzv. skleněných pilířů. Jsou to opěrné skleněné prvky, které jsou pevně začleněny do konstrukce můstku a tvoří jeho koncovou část.
U snímací protetiky zhotovujeme zubní náhrady částečné - parciální nebo celkové - totální. Částečné zubní náhrady jsou z kovových a pryskyřičných materiálů, opírají se o zbývající zuby, které náhrady stabilizují a uchycení náhrady zajišťují různé kovové prvky- spony.

Celkové zubní náhrady jsou celé z pryskyřice a dosedají svým tělem na bezzubý dásňový výběžek čelisti. V ústech drží pomocí adhezivních sil mezi dásní a plochou těla náhrady. 

Není-li pro dobrou funkci celkové snímací náhrady odpovídající tvar čelistí, náhrada špatně sedí a má špatnou stabilitu, pak si můžeme pomoci jinak. V těchto případech máme velmi dobrou zkušenost s aplikací tzv. mini-implantátů, které se voperují do čelistního výběžku a výslednou snímací náhradu v ústech fixují a stabilizují. Pro pacienta má toto řešení obrovský přínos, neboť se nepoměrně zlepší jeho komfort jak po funkční, tak i po společenské stránce. Na rozdíl od řešení s pomocí klasických čelistních implantátů je využití mini-implantátů nepoměrně levnější, a tím i pro mnohé pacienty dostupnější.

Více informací o možnostech protetického ošetření a používaných materiálech se dozvíte v naší zubní praxi.

Adresa:
Vinohradská 99
120 00 Praha 2

Tel: +420 222 712 030, +420 222 726 157
Mobil: +420 727 860 869

Email: info@magicdent.cz

 

Jak se k nám dostanete: 

Najděte nás na mapě (zobrazit mapu).

Naše služby jsou Vám k dispozici po objednání

v těchto ordinačních hodinách:

 

Po: 7:30  -  18:00
Út:  7:30  - 19:00
St:  7:00  - 17:00
Čt:  7:30  -

17:00

Pá:  7:00  -

13:00